Návrat na hlavní stranu

IV. setkání evropských souborů v Telči a Třešti

Tisková zpráva 2 -(pokračování)
Plákat 4. MFF Setkání v Telči a Třešti
Plákat 4. MFF Setkání v Telči a Třešti
11.7.2005 - pondělí - "Maďarsko-španělský den" na IV. setkání evropských souborů v Telči a Třešti začal jako obvykle ranním budíčkem, po snídani se všechny zúčastněné soubory naučily jednu španělskou a maďarskou píseň s tancem na společném zpívání. Poté se členové souborů rozešli pracovat do zájmových kroužků. Kolem 12. hodiny přijel mexický soubor Mexico Folclorico Querétaro a ruský soubor Mix Dance Čeljabinsk z Mistřína. V odpoledním programu, který v 16 hodin opět proběhl v Kulturním domě v Třešti, vystoupily soubory: Furmani Nitra, Iglica a Ágasvár Szécsény, Vega del Segura de Murcia, Mix Dance a mexický soubor. Večer ve 20 hodin se všechny soubory poprvé představily na pódiu v Telči na nádvoří státního zámku. Proběhl stejný program jako odpoledne v Třešti a závěr pořadu bohužel ukončil déšť. Součástí tohoto večera bylo slavnostní pokřtění prvního CD souboru Podjavořičan, na kterém uslyšíte písně především z regionu Telčska, skřipáckou muziku, fotografie a záznam tanců souboru. Kmotry pokřtěného CD se stali vedoucí zahraničních souborů.
12.7. - úterý - "Mexicko-ruský den" byl zahájen příjemným budíčkem mexického souboru. Následoval běžný program společného zpívání a tancování, kde se všechny soubory naučily mexickou píseň a lidovou taneční hru. Poté se soubory v kroužcích připravovaly na odpolední společné vystoupení, v němž každý kroužek předvedl výsledky své práce během festivalu. Při vchodu do sálu byla instalována výstavka prací výtvarného kroužku, hudební a pěvecký kroužek předvedl několik nacvičených skladeb, aerobic se ukázal velmi pěknou sestavou, jazykový kroužek zahrál scénku v jazycích zemí, jejichž soubor byl účastníkem festivalu. Vyhodnocena byla také nejlepší tři družstva v soutěži ve florbalu a nejúspěšnější střelci. Všem přihlížejícím se pořad velmi líbil a je až neuvěřitelné, kolik práce a úsilí každý kroužek odvedl během tří dnů. Ve zbývající části odpoledne se soubory rozjely na prohlídku Telče a okolí.
V 19 hodin byly účastníci festivalu přijati na radnici v Telči paní místostarostkou Hanou Müllerovou, která jim poděkovala za účast a pěkná vystoupení na festivalu. Setkání se zúčastnil i hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, předseda folklorního sdružení Zdeněk Pšenica, starosta města Třeště Vladislav Nechvátal a další vzácní hosté.
soubory na radnici, (snímek poskytla DTA)
soubory na radnici, (snímek poskytla DTA)
Ve večerním programu na zámku se představily všechny zúčastněné soubory a festival byl zakončen společnou písní "V tej Telči je zahrádečka". Zaplněné nádvoří zámku tleskalo kvalitnímu pořadu a dík patří všem členům souboru Podjavořičan. Vzorná byla rovněž spolupráce s městem Třešť, Státním zámkem Telč panem Norkem, za finanční podpory kraje Vysočina a sponzorů.
13.7. - středa dopoledne odjel slovenský, maďarský a španělský soubor domů. Ruský a mexický soubor dopolední program strávil v Telči prohlídkou města a odpoledním vystoupením na náměstí v Telči.
14.7.- čtvrtek ruský a mexický soubor jel na výlet do Jihlavy, kde si prohlédly město a vykoupaly ve Vodním ráji. V 18 hodin vystoupil mexický soubor na náměstí v Telči. Soubor Podjavořičan odcestoval na festival do polského města Chelmno.
15.7. - pátek poslední dva soubory odjely do Prahy.

Jaroslav Novák, jar.novak@cbox.cz

Fotografie ze Setkání v Telči a Třešti 2005:
Článek Dětské tiskové agentury z festivalu:
Telč: nádherný pohled na zámek
Telč: nádherný pohled na zámek

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: MFF Evropské setkání souborů v Telči a Třešti

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 19.07.2005 v 12:50 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm
www.pardub.ris.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.