Návrat na hlavní stranu

HORÁCKO ZPÍVÁ A TANČÍ 2007

Při příležitosti oslav 800 let od první zmínky o Světlé nad Sázavou se uskuteční v tomto městě ve dnech 8. - 9. června 2007 Folklorní festival "Horácko zpívá a tančí".
HORÁCKO ZPÍVÁ A TANČÍ 2007
Světlá nad Sázavou, 8. - 9. června 2007
logo
V pátek 8. června v 9,00 a v 10,30 hodin se konají vystoupení účastníků festivalu pro školní mládež. Souběžně se koná v zámeckém parku znalostní stezka na téma "Město, kde žiji". V 15,30 se uskuteční koncert Dechové hudby ZUŠ ve Světlé nad Sázavou. Pak přijdou ke slovu dětské folklorní soubory a vítězové krajského kola soutěže Zpěváček 2007 v přehlídkovém pořadu "Pramínky". Páteční program uzavírá koncert skupiny Čechomor na zimním stadionu.
Sobotní program otevřou společně v 9,00 hodin "Roztančená ulice" - propagační vystoupení folklorních souborů ve městě a "Jarmark lidových řemesel" na náměstí. Ve 14 hodin vyjde od Základní školy v Komenského ulici "Průvod souborů městem", který pokračuje přes náměstí na nádvoří zámku. Ve 14,40 zazní hlasy smíšeného pěveckého sboru "Gaudeamus" ze Světlé nad Sázavou. Hlavní festivalový pořad "Horácko zpívá a tančí" začíná v 15 hodin. Vystoupí v něm soubory Bystřinka, Kamínek a Rozmarýnek Žďár nad Sázavou, Groš a Rožínka Dolní Rožínka, Jeřabinka Jihlava, Kuřátka Chrudim, Škubánek I. A Škubánek II. Světlá nad Sázavou a Vysočinek Hlinsko. Hosty festivalu jsou soubory Jiskra Plzeň, Maškara Studnice, Bystrzacy Poslo a Kongo.
Plakát (doc)
Plakát (doc)
Pořadateli festivalu jsou KyTICe - Kulturní zařízení Světlá nad Sázavou, Město Světlá nad Sázavou, Folklorní soubor Škubánek Světlá nad Sázavou, Folklorní sdružení ČR a Horácké folklorní sdružení za podpory MK ČR, Fondu Vysočiny kraje Vysočina pod záštitou poslance Parlamentu ČR Jana Kasala, senátora Bedřicha Moldana, presidenta NKÚ Františka Dohnala, hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila a generálního ředitele HZS ČR Miroslava Štěpána.
Festival sponzorují: EVOS - HYDRO, s.r.o., Ledeč nad Sázavou, JUDr. L. MÁLEK, Havlíčkův Brod, TOST.cz, Ledeč nad Sázavou, Lesní společnost obcí Ledeč n. S., Hněvkovice a EMIL WURST, Pardubice
Festival podpořili:
ACR Alfa - Agentura propagace ČR, Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou a Kamenosochařské středisko Lipnice n. S., Borovice - informační centrum, C.I.O.F.F., Caesar Crystal Bohemiae, a.s. Světlá n. S. - Josefodol, Česká zemědělská akademie v Humpolci, pracoviště Světlá n. S., Dětská tisková agentura, Folklor - časopis FOS ČR, Haló noviny, HZS ČR, IFG, IOV, Klub českých turistů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, OSA- Ochranný svaz autorský, Sklo Bohemia, a.s., Světlá n. S., TISK HERMANN & SPOL., Havlíčkův Brod, ZŠ v ul. Komenského, Světlá n. S., ZŠ v Lánecké ul., Světlá n. S., ZUŠ, Světlá n. S., sportovní kluby ze Světlé n. S.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, ČRo Region, Dětská tisková agentura, Havlíčkobrodský deník a Informační server borovice.cz.

Podle podkladů pořadatele zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Eva Pejchalová
Tel. 604368204
e-mail: skubanek.svetla@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Horácké slavnosti Horácko zpívá a tančí

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 02.06.2007 v 11:17 hodin

Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm
www.pardub.ris.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.