Návrat na hlavní stranu

Horácko zpívá a tančí - druhý festivalový den

sobota 9.6.2007
logo
Od časného rána bylo náměstí Světlé obleženo řemeslníky. Přijeli do Světlé zblízka i zdaleka. Řada z nich na místě předváděla tvoření výrobků, jiní pouze prodávali. Oko diváka potěšila ta spousta krásných věcí a věciček.
Před radnicí se střídaly folklorní soubory. Svými vystoupeními zvali na odpolední hlavní pořad festivalu. Během dopoledne se sjely ostatní účinkující .
2007
Starostka Lenka Arnotová, společně s místostarostou J. Böhmem přijaly soubory místní, tuzemské i soubor zahraniční. Jednotlivé delegace byly představeny paní starostce. Celé shromáždění pozdravil předseda folklorního sdružení Zdeněk Pšenica. Na tomto setkání pronesl zdravici i president NKÚ František Dohnal, který převzal záštitu nad celým festivalem. Byli přivítáni i J. Vondráček, krajský radní pro NNO z Jihlavy a starostka Studnice u Hlinska. Odtud totiž přijela skupina maškar. Setkání zakončila řízná dechovka studnických a dudy Plzeňáků.
2007
2007
2007
Slavnostní sobotní odpoledne zahájil průvod folklorních skupin městem. Těšil se velkému ohlasu diváků. Přišlo se podívat zcela jistě nejvíc lidí v historii festivalu.
Před hlavním pořadem předvedl své umění světelský smíšený pěvecký sbor Gaudeamus.
Hlavní festivalový pořad přišli pozdravit senátor B. Moldan, hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, generální ředitel HZS ČR Miroslav Štěpán, tito převzali nad festivalem záštitu.
Horácko zpívá a tančí. Motto festivalu. Celý hlavní program naplňoval do posledního písmene tento obsah.
Maškara ze Studnice požádala místní starostku o právo veselit se ve Světlé. I další čísla se nesly v duchu humorném. Rožínka z Dolní Rožínky, temperamentní africké rytmy z Konga, světelské soubory Škubánek I a Škubánek II, polští Bystrzacy, jiskrná Jiskra z Plzně a opět maškara. Studnická maškara zakončila pořad porážením kobyly a roztančila celé nádvoří zámku. Kdo zůstal, nelitoval.

Eva Pejchalová
skubanek.svetla@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Horácké slavnosti Horácko zpívá a tančí

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 14.06.2007 v 23:03 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm
www.pardub.ris.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.