Návrat na hlavní stranu

Pozvání na Vánoce na Horácku s Vysočanem

Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava - vánoční pořady
Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava pořádá krásné vánoční pořady. Přinášíme Vám ještě ohlédnutí slovem i ve fotografiích za Vánocemi 2006 a již nyní Vás zveme na Vánoční pořad chystaný na 22. prosince 2007.
2006
Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava pořádal na Masarykově náměstí v Jihlavě dne 22.12.2006 od 16.00 do 17.00 hod vánoční pořad "Já bych rád k Betlému"
Pásmo lidových koled z Horácka, tanců a vánočních říkadel v podání folklorních souborů Vysočan, Dřeváček a Jeřabinka. Scénář a režie Jan Havel, vedoucí souboru Vysočan. Pořad byl vlastně průřezem adventních zvyků a tanečním zpracováním lidových řemesel. Závěr patřil příchodu tří králů a po jejich vystoupení, kdy vedle zpěvů také komunikují s pomyslným Herodem, přicházejí do Betléma plného živých betlémských postaviček, které přidávali postupně po jednotlivých výstupech a předávají Ježíškovi své dary, byly zazpívány známé koledy. Pořad byl vytvořen na žádost Statutárního města Jihlava a realizován jako důstojné završení vánočních pořadů na Masarykově náměstí v Jihlavě. Prostor kolem jeviště byl neprodyšně uzavřen stovkami diváků, kteří chtěli společně s Vysočanem prožít atmosféru vystoupení, které je určitě přeneslo do biblického prostředí zrození Krista se vším, co si lidé přimysleli a čím si příběh zpříjemnili.. Na závěr pořadu zazpívali účinkující za doprovodu muziky Vysočanu (bohužel na CD, protože počasí nedovolilo hru venku na hudební nástroje) nejznámější koledy z Horácka, které s námi zpívali i diváci. Slzy v očích některých starších diváků a úsměv dětí byl mimořádnou odměnou všem účinkujícím, kteří měli problémy s přídavky, protože měli připraven pouze jeden.
Fotoalbum z vánočního pořadu 2006:
Vánoce 206
Vánoce 206
2006
2006
2006
2006
2006
Vánoce na Horácku s Vysočanem
Pořad Vánoce na Horácku s Vysočanem se uskuteční 22.12.2007 na Masarykově náměstí v Jihlavě v 16.00 hodin a bude to průřez adventních zvyků, řemesel, které Vysočan nacvičuje nové a určitě opět nebude chybět živý Betlém. V pořadu vystoupí soubory Vysočan, Jeřabinky a Dřeváček. Režie a scénář Jan Havel vedoucí souboru Vysočan.
Srdečně všechny zveme.

Jan Havel
Vedoucí Vysočanu

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Rachile Wocnová24.11.2007 v 10:10
Je to strašná hovadina to co tady máte vůbec se to nehodí na referát do školi.

DALŠÍ INFORMACE: Vysočan, Horácký soubor písní a tanců

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 01.07.2007 v 20:58 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm
www.pardub.ris.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.