Návrat na hlavní stranu

PODJAVOŘIČAN VE SKOTSKU

V červenci letošního roku se folklornímu souboru Podjavořičan Telč podařilo uskutečnit dlouho plánovaný zájezd na Dunedin dancers IX. Mezinárodní folklorní festival do skotského Edinburghu.
Skotský soubor byl u nás na festivale před osmi lety, a proto nás velmi potěšilo pozvání do Edinburghu.
A tak jsme v půlce července vyrazili. Po dvoudenním putování autobusem se zastávkou v Londýně jsme konečně dorazili a setkali se s naší hosteskou Seonaid.
Díky ní a perfektním pořadatelům jsem strávili krásný týden v mezinárodní společnosti Litevců, Rakušanů a Skotů.
Skotsko
Skotsko
Skotský soubor pro nás připravil na každý den jiné místo účinkování a tak jsme poznávali starobylé královské hrady, nádherné zahrady, kde jsme na zelených skotských trávnících tancovali a naše horácké kroje na nich krásně svítily, mořské pobřeží, Skotský parlament a další úžasné památky.
Skotsko
Naučili jsme se "piknikovat" v trávě, ale pořadatelé pro nás také připravili slavností večer jejich básníka Roberta Burnse s tradičním jídlem haggiesem, recitací, hudbou a zpěvem.
Skotsko
Skotsko
Každý večer jsem se učili skotské, rakouské a lotyšské tance a my je na oplátku naučili naše mazurky, kalamajky a tanec s koštětem.
Celý program vyvrcholil galavečerem ve vyprodaném místním divadle, kde se naše horácká kola a řemeslnické tance rozhodně neztratily.
Po týdnu jsme unavení, ale nadšení opouštěli se znějícími dudami a slzičkami v očích naše hostitele, krásné město a krásnou a nám velmi blízkou kopcovitou krajinu.
A co skotské počasí? Chladnější než u nás, nicméně po několika dnech se nějaký ten deštíček už neřeší. A skotská pohostinnost? Úžasná, přátelská, nezapomenutelná...

Folklorní soubor Podjavořičan Telč
Jindřiška Šťastná

Skotsko
Skotsko
Skotsko
Skotsko
Skotsko
Momentky ze Skotska
Momentky ze Skotska

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Podjavořičan, folklorní soubor

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 07.08.2007 v 22:58 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm
www.pardub.ris.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.