Návrat na hlavní stranu

Stavební úpravy zámku Kunín po povodních - příjezdová komunikace

V roce 2011 realizuje naše obec projekt s názvem "Stavební úpravy zámku Kunín po povodních - příjezdová komunikace" (reg. č. CZ.1.10/1.1.00/11.01144).
Cílem projektu je výstavba příjezdové komunikace k zámku Kunín, která je jedním z jeho klíčových přístupových bodů. Původní přístupová komunikace byla tvořena skládanými oblázky, které tvořily strukturovanou, ale zároveň velmi tradiční a vskutku "zámeckou" cestu. Tato původní cesta byla výrazně poškozena při povodních v roce 2009, právě realizace tohoto projektu je klíčová pro zajištění její další funkčnosti také do budoucna. Projekt se však nezabývá pouhým technickým zhodnocením povrchu komunikace, ale myslí také na budoucí potenciální ohrožení tohoto povrchu ze strany možných nepříznivých klimatických jevů. Kromě rozšíření samotné zámecké cesty tak budou navíc i zpevněny travnaté břehy podél cesty, které budou taktéž rozšířeny dle potřeby s přihlédnutím k zajištění maximální ochrany vybudované investice.

Provedení nové komunikace pak zajistí, že ani při opakovaných povodních nedojde k poškození nebo jiným problémům v tomto místě. Díky modernější konstrukci dojde také k navýšení životnosti komunikace a to zejména vzhledem k použitým materiálům a konstrukčnímu provedení.

Žadatelem projektu, jeho realizátorem a taktéž investorem (z pohledu dofinancování projektových výdajů) je obec Kunín. Projekt je realizován s celkovým plánovaným rozpočtem převyšujícím částku 1 mil. Kč. Na vrub obecního rozpočtu jde 15 % z této celkové částky, zbylých 85 % z celkového plánovaného rozpočtu bude financováno pomocí strukturálních fondů EU.
DALŠÍ INFORMACE: Kunín

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 15.09.2011 v 20:26 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm
www.pardub.ris.cz je registrovaná ochranná známka společnosti Kam na Pardubicku s.r.o.